O podkarpaciu

Logowanie

Nie masz jeszcze konta?

Strona główna

Wydarzenia


Grudzień 2018
Nd Pn Wt Śr Cz Pt So
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Nowe firmy

Reklama

Ankieta

Jak oceniasz serwis www.podkarpacie.info?

Podróż na Słowację

  » Strona główna / Podróż na SłowacjęPodróż na Słowację


Przejścia graniczne: 

Karpacki Oddział Straży Granicznej
33-300 Nowy Sącz
ul. I Pułku Strzelców Podhalańskich 5
www.strazgraniczna.pl/karpacki
E-mail: karpacki@strazgraniczna.pl

  • Kolejowe przejście graniczne ŁUPKÓW – PALOTA

tel. (0-13) 46-56-420 

Przejście graniczne kolejowe międzynarodowe w Łupkowie. Administratorem przejścia granicznego jest Ministerstwo Infrastruktury, a bezpośrednią opiekę sprawuje PKP S.A Oddział Nieruchomości z siedzibą w Krakowie. W przejściu granicznym maja swoją siedzibę firmy: Zakład Przewozów towarowych Tarnów, Spedycja "PKP Cargo S.A", słowackie firmy spedycyjne.

  • Przejście graniczne RADOSZYCE - PALOTA

tel. (0-13) 46-56-420 
 

Przejście drogowe, przeznaczone dla międzynarodowego, całodobowego ruchu osobowego i towarowego pojazdów o ciężarze całkowitym do 7,5 t. Położenie - województwo podkarpackie, powiat sanocki, gmina Komańcza. 

  • Przejście graniczne BARWINEK – VYSNY KOMARNIK

tel. (0-13) 43-77-400 

Drogowe przejście graniczne międzynarodowe w Barwinku dla ruchu osobowego i towarowego. Przejście usytuowane jest ok. 17 km od miejscowości Dukla (siedziby urzędu gminy) przy drodze E-9. Przejście graniczne czynne jest całą dobę. Na każdym kierunku znajduje się po 7 pasów odpraw granicznych, przy czym odprawy samochodów ciężarowych dokonuje się na specjalnie w tym celu zbudowanych i oddanych do dyspozycji terminalach: 2 pasy dla samochodów osobowych, 4 pasy dla samochodów ciężarowych, 1 pas dla autokarów. Administratorem przejścia granicznego jest Wojewoda Podkarpacki, a bezpośrednią opiekę sprawuje Zakład Obsługi Drogowych Przejść Granicznych z siedzibą w Krośnie. 

  • Przejście graniczne KONIECZNA – BECHEROV

tel. (0-18) 354-84-00 

Przejście graniczne drogowe, przeznaczone dla międzynarodowego, całodobowego ruchu osobowego i towarowego pojazdów o ciężarze całkowitym do 7,5 t. Położone na terytorium RP - powiat gorlicki, gmina Uście Gorlickie. Jego administratorem jest wojewoda małopolski. Znajduje się na trasie : Tarnów – Gorlice - granica państwa - Becherov - Koszyce Bukareszt - południe Europy. Położone jest w atrakcyjnym turystycznie paśmie Beskidu Niskiego. Na granicy:

Od 1 maja 2004 r. Polacy mogą wjechać na Słowację na podstawie paszportu lub dowodu osobistego (zarówno starego, ważnego maksymalnie do 31 grudnia 2007 r., jak i nowego typu). W przypadku starszych, książeczkowych dowodów osobistych zalecane jest upewnienie się, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości. Posiadacze zniszczonych egzemplarzy powinni z odpowiednim wyprzedzeniem przed planowanym wyjazdem złożyć wnioski o wymianę dokumentu na nowy.

Zasada swobodnego przepływu osób oznacza, że wjazdu można odmówić tylko w przypadku, kiedy zagraża to bezpieczeństwu wewnętrznemu państwa (np. terroryzm) lub narusza podstawowe zasady współżycia społecznego. Jeżeli natomiast odmowa wjazdu związana będzie z wyrokiem skazującym, to uzasadnienie wyroku musi wskazywać na potencjalną groźbę naruszenia porządku publicznego.

Całkowicie zostaje zniesiony obowiązek posiadania wizy, niezależnie od celu i czasu trwania pobytu. Na pobyt dłuższy niż 3 miesiące konieczne będzie uzyskanie stosownego zezwolenia.
Ostatnia modyfikacja: 2006-08-02
Copyright 2003 - 2006 © Podkarpacie.info