O podkarpaciu

Logowanie

Nie masz jeszcze konta?

Strona główna

Wydarzenia


Październik 2018
Nd Pn Wt Śr Cz Pt So
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Nowe firmy

Reklama

Ankieta

Jak oceniasz serwis www.podkarpacie.info?

Podróż na Słowację

  » Strona główna / Podróż na SłowacjęPodróż na Słowację


Przejścia graniczne: 

Karpacki Oddział Straży Granicznej
33-300 Nowy Sącz
ul. I Pułku Strzelców Podhalańskich 5
www.strazgraniczna.pl/karpacki
E-mail: karpacki@strazgraniczna.pl

  • Kolejowe przejście graniczne ŁUPKÓW – PALOTA

tel. (0-13) 46-56-420 

Przejście graniczne kolejowe międzynarodowe w Łupkowie. Administratorem przejścia granicznego jest Ministerstwo Infrastruktury, a bezpośrednią opiekę sprawuje PKP S.A Oddział Nieruchomości z siedzibą w Krakowie. W przejściu granicznym maja swoją siedzibę firmy: Zakład Przewozów towarowych Tarnów, Spedycja "PKP Cargo S.A", słowackie firmy spedycyjne.

  • Przejście graniczne RADOSZYCE - PALOTA

tel. (0-13) 46-56-420 
 

Przejście drogowe, przeznaczone dla międzynarodowego, całodobowego ruchu osobowego i towarowego pojazdów o ciężarze całkowitym do 7,5 t. Położenie - województwo podkarpackie, powiat sanocki, gmina Komańcza. 

  • Przejście graniczne BARWINEK – VYSNY KOMARNIK

tel. (0-13) 43-77-400 

Drogowe przejście graniczne międzynarodowe w Barwinku dla ruchu osobowego i towarowego. Przejście usytuowane jest ok. 17 km od miejscowości Dukla (siedziby urzędu gminy) przy drodze E-9. Przejście graniczne czynne jest całą dobę. Na każdym kierunku znajduje się po 7 pasów odpraw granicznych, przy czym odprawy samochodów ciężarowych dokonuje się na specjalnie w tym celu zbudowanych i oddanych do dyspozycji terminalach: 2 pasy dla samochodów osobowych, 4 pasy dla samochodów ciężarowych, 1 pas dla autokarów. Administratorem przejścia granicznego jest Wojewoda Podkarpacki, a bezpośrednią opiekę sprawuje Zakład Obsługi Drogowych Przejść Granicznych z siedzibą w Krośnie. 

  • Przejście graniczne KONIECZNA – BECHEROV

tel. (0-18) 354-84-00 

Przejście graniczne drogowe, przeznaczone dla międzynarodowego, całodobowego ruchu osobowego i towarowego pojazdów o ciężarze całkowitym do 7,5 t. Położone na terytorium RP - powiat gorlicki, gmina Uście Gorlickie. Jego administratorem jest wojewoda małopolski. Znajduje się na trasie : Tarnów – Gorlice - granica państwa - Becherov - Koszyce Bukareszt - południe Europy. Położone jest w atrakcyjnym turystycznie paśmie Beskidu Niskiego. Na granicy:

Od 1 maja 2004 r. Polacy mogą wjechać na Słowację na podstawie paszportu lub dowodu osobistego (zarówno starego, ważnego maksymalnie do 31 grudnia 2007 r., jak i nowego typu). W przypadku starszych, książeczkowych dowodów osobistych zalecane jest upewnienie się, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości. Posiadacze zniszczonych egzemplarzy powinni z odpowiednim wyprzedzeniem przed planowanym wyjazdem złożyć wnioski o wymianę dokumentu na nowy.

Zasada swobodnego przepływu osób oznacza, że wjazdu można odmówić tylko w przypadku, kiedy zagraża to bezpieczeństwu wewnętrznemu państwa (np. terroryzm) lub narusza podstawowe zasady współżycia społecznego. Jeżeli natomiast odmowa wjazdu związana będzie z wyrokiem skazującym, to uzasadnienie wyroku musi wskazywać na potencjalną groźbę naruszenia porządku publicznego.

Całkowicie zostaje zniesiony obowiązek posiadania wizy, niezależnie od celu i czasu trwania pobytu. Na pobyt dłuższy niż 3 miesiące konieczne będzie uzyskanie stosownego zezwolenia.
Ostatnia modyfikacja: 2006-08-02
Copyright 2003 - 2006 © Podkarpacie.info